Nie sposób wyobrazić sobie współczesnego IT bez cloud computingu. Model internetowego przetwarzania zasobów współdzielonych zrewolucjonizował nie tylko informatykę, ale również szeroko rozumiany biznes.

Nie sposób wyobrazić sobie współczesnego IT bez cloud computingu. Model internetowego przetwarzania, w ramach którego użytkownicy nie używają serwerów, pamięci masowej, urządzeń sieciowych i oprogramowania zlokalizowanych tradycyjnie we własnym ośrodku przetwarzania danych, ale korzystają na żądanie z zasobów współdzielonych zrewolucjonizował nie tylko informatykę, ale również szeroko rozumiany biznes. Cloud computing dostarcza bowiem niezaprzeczalnych korzyści.

To jedna z kluczowych technologii napędzających cyfrową transformację. Znosi ograniczenia i zmienia świat. Pozwala praktycznie każdemu zrealizować najśmielsze pomysły biznesowe bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji kapitałowych. Dziś nie trzeba już przecież kupować serwera, żeby uruchomić innowacyjną aplikację i działać na skalę globalną. Nie trzeba kupować oprogramowania i nabywać co roku jego nowszych wersji. Wystarczy skorzystać z usługi, w ramach której mamy zawsze zapewniony dostęp do najnowszej edycji. Nieograniczona moc obliczeniowa, kompletne platformy komputerowe, aplikacje – wszystko dostępne w postaci usług.

Portfolio cloud

Dzisiaj cloud computing staje się wręcz narzędziem, za pośrednictwem którego działy biznesowe w wielu organizacjach mogą pomijać wewnętrzny dział IT w zamawianiu i używaniu rozwiązań informatycznych. Dlatego tym ważniejsze staje się, żeby dobrze rozumieć na czym polegają podstawowe różnice pomiędzy różnymi rodzajami chmur.

Przestrzeń cloud computingu można podzielić przede wszystkim na chmury publiczne, prywatne oraz hybrydowe. Pierwsze to współdzielone środowiska dostarczane klientom przez wyspecjalizowanych dostawców, w których wszystkie zasoby współdzielone są przez wielu użytkowników. To rozwiązanie najbardziej efektywne ekonomicznie, ale mające pewne ograniczenia w zakresie elastyczności i ochrony danych. Chmury prywatne to środowiska budowane na własne potrzeby przez duże firmy – są one współdzielone przez różne jednostki biznesowe danej organizacji. Zapewniają elastyczność i bezpieczeństwo danych na takim samym poziomie jak rozwiązania tradycyjne, ale są kosztowne. Wreszcie mamy chmury hybrydowe, które stanowią mieszankę chmur publicznych i prywatnych. Coraz więcej organizacji decyduje się na takie podejście, ponieważ umożliwia ono wykorzystanie wszystkich zalet cloud computingu przy jednoczesnym zaspokojeniu zróżnicowanych potrzeb w różnych obszarach biznesowych. Łączy ono efektywność ekonomiczną z maksymalną wydajnością, elastycznością i kontrolą nad danymi.

Chmura, ale jaka?

W każdym przypadku firma musi w indywidualny sposób ocenić, która chmura jest dla niej najbardziej odpowiednia. Zawsze należy się jednak zastanowić czy warto poświęcać czas, energię i pieniądze na budowę infrastruktury, która gdzieś już istnieje, jest zarządzana i rozwijana przez ekspertów oraz w dostępna na żądanie.

 

Nasze usługi

Wybierz usługę i zobacz szczegóły

Bluer.Server

Infrastructure as a Service

więcej

Bluer.Backup

Backup as a Service

więcej

Bluer.Monitoring

Software as a Service

więcej

Bluer.Nxnastran

Symulacje NX NASTRAN w chmurze

więcej

Konfigurator

Zamów dokładnie to czego potrzebujesz!
Sprawdź konfigurator BLUER.
 

więcej

Pomoc

Przez cały czas realizacji usługi
oferujemy stałe wsparcie. Dowiedz się
więcej o zakresie naszej pomocy.

więcej
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.