Według analityków z IDC już w 2018 roku cloud computing pochłonie przynajmniej połowę wszystkich wydatków na IT. W ciągu kolejnych dwóch lat, udział chmury w wydatkach na infrastrukturę IT sięgnie 60% a w przypadku oprogramowania i usług nawet 70%.

Według analityków z IDC już w 2018 roku cloud computing pochłonie przynajmniej połowę wszystkich wydatków na IT. W ciągu kolejnych dwóch lat, udział chmury w wydatkach na infrastrukturę IT sięgnie 60% a w przypadku oprogramowania i usług nawet 70%. Dlaczego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wykorzystanie chmury obliczeniowej? Odpowiedź jest prosta: pozwala ona osiągnąć wiele korzyści.

Pozwala np. znacznie szybciej wprowadzać na rynek nowe produkty albo usługi. Nie wymaga przy tym znacznych inwestycji kapitałowych – w przeciwieństwie do modelu tradycyjnego nie trzeba kupować infrastruktury informatycznej. Jednocześnie cloud zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.

Charakterystyka idealna

Dynamiczny wzrost popularność chmury nie podlega dyskusji. Warto jednak zastanowić się czy każda chmura jest równie dobra oraz czy wybór jej dostawcy ma duże znaczenie. Zasadne jest postawienie pytania: czym powinna charakteryzować się chmura dla firm?

Z punktu widzenia wielu organizacji niezwykle istotne jest, żeby usługi chmurowe były elastyczne. Sztywne, gotowe i prekonfigurowane rozwiązania nie sprawdzają się w każdej sytuacji. Chmura dla firm powinna zatem zapewnić znaczne możliwości dostosowania do konkretnych potrzeb oraz wysoki poziom zindywidualizowanego wsparcia. Chmura dla firm nie musi albo nawet nie może być najtańsza. Niskie koszty mają znaczenie, ale nie powinny znajdować się na czele listy wymagań. Cena nie powinna być ważniejsza niż elastyczność, niezawodność czy bezpieczeństwo.

Taką właśnie chmurę dla firm oferuje Betacom. BLUER.CLOUD PARTNER to środowisko stworzone i obsługiwane przez notowanego na GPW integratora systemów IT, mającego ponad 20 letnie doświadczenie w projektowaniu oraz wdrażaniu systemów informatycznych dla biznesu. BLUER.CLOUD PARTNER to jednocześnie chmura zbudowana z wykorzystaniem zaawansowanych technologii HPE, które umożliwiają zastosowanie indywidualnego podejścia do projektów i klientów.

Elastyczność ponad wszystko

Czym jeszcze wyróżnia się chmura dla firm Betacomu? Przede wszystkim wysokim poziomem elastyczności, który umożliwia klientom zdefiniowanie własnych potrzeb, przełożenie ich na konkretne parametry i dopasowanie rozwiązania pod względem kosztów a następnie płynne jego dostosowywanie do zmieniających się warunków. Ważne jest także, że klient może liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie realizacji swoich celów technicznych i biznesowych.
To oferta praktycznie bez ryzyka. Nie wymaga inwestycji początkowych i zapewnia stosunkowo niskie, przewidywalne miesięczne koszty. Dzięki chmurze dla firm takiej jak BLUER.CLOUD PARTNER biznes może rozwijać się szybko i bezpiecznie.

Nasze usługi

Wybierz usługę i zobacz szczegóły

Bluer.Server

Infrastructure as a Service

więcej

Bluer.Backup

Backup as a Service

więcej

Bluer.Monitoring

Software as a Service

więcej

Bluer.Nxnastran

Symulacje NX NASTRAN w chmurze

więcej

Konfigurator

Zamów dokładnie to czego potrzebujesz!
Sprawdź konfigurator BLUER.
 

więcej

Pomoc

Przez cały czas realizacji usługi
oferujemy stałe wsparcie. Dowiedz się
więcej o zakresie naszej pomocy.

więcej
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.