Chmura stała się wszechobecna. Czym powinien kierować się użytkownik biznesowy szukając dostawcy hostingu w chmurze? Którą ofertę wybrać?

Chmura stała się wszechobecna. Na rynku jest mnóstwo ofert hostingu w chmurze – od największych globalnych graczy, sprawdzonych lokalnych dostawców a nawet małych, niezbyt znanych firm. Czym powinien kierować się użytkownik biznesowy szukając dostawcy hostingu w chmurze? Którą ofertę wybrać?

Największe światowe firmy, takie jak Google, Amazon czy Microsoft proponują wystandaryzowane, prekonfigurowane i w pełni samoobsługowe rozwiązania. Są one stosunkowo tanie, ale niezbyt ela-styczne. Użytkownicy nie mogą liczyć na indywidualne wsparcie a   centra danych, w których ulokowane zostaną dane znajdują się zwykle daleko od polskich granic.

Tymczasem większość organizacji potrzebuje usług dopasowanych do ich specyficznych potrzeb. Ocze-kuje także wysokiej jakości dedykowanej obsługi w języku polskim. Doświadczony specjalista może do-radzić na etapie wyboru optymalnych parametrów usługi, w czasie wdrożenia oraz późniejszego użyt-kowania. Dla większości firm cena jest ważna, ale nie jest kluczowym kryterium wyboru.

Być może wobec tego warto pomyśleć o hostingu w chmurze u małego dostawcy? Z pewnością taka oferta spełni oczekiwania niektórych przedsiębiorstw w zakresie pewnych projektów. Tania, elastyczna, ale czy spełniająca najwyższe standardy, wydajna, niezawodna i bezpieczna? Czy taka chmura zbudo-wana jest w oparciu o najnowsze, dobrze zarządzane technologie światowych dostawców. Można mieć co do tego wątpliwości.

Złoty środek

Wydaje się, że optymalnym rozwiązaniem w przypadku hostingu w chmurze jest sprawdzony, lokalny dostawca, którego oferta łączy najlepsze cechy usług globalnych graczy i małych firm – w rozsądnej cenie można otrzymać maksymalną wydajność i niezawodność oraz dużą elastyczność w połączeniu z wysokim poziomem bezpieczeństwa danych przechowywanych w zlokalizowanym na terenie Polski centrum danych.

Taka jest właśnie BLUER.CLOUD PARTNER – chmura stworzona i obsługiwana przez Betacom, notowa-nego na warszawskiej giełdzie integratora systemów IT z ponad 20 letnim doświadczeniem. Firma spe-cjalizuje się w projektowaniu, doradztwie oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Czy ma odpowiednie doświadczenie w obszarze hostingu w chmurze? Oczywiście. Betacom jest partne-rem Hewlett Packard Enterprise w zakresie rozwiązań chmurowych: posiada status Gold Cloud Builder, Service Provider oraz unikalny status potwierdzający kompetencje cloud – HPE Supercharge.

Kompleksowa oferta z pełnym wsparciem

Oferta BLUER.CLOUD PARTNER jest szeroka: od infrastruktury, przez oprogramowanie po usługi - klient określa czego potrzebuje, wybiera parametry i dopasowuje koszty do potrzeb biznesowych a następnie elastycznie je kształtuje w zależności od sytuacji. Przy tym wszyscy użytkownicy BLUER.CLOUD PART-NER mogą liczyć na indywidualne traktowanie. Eksperci firmy świadczący usługi wsparcia biorą pod uwagę wymagania i potrzeby klientów, doradzają i chętnie dzielą się posiadaną wiedzą.

Nasze usługi

Wybierz usługę i zobacz szczegóły

Bluer.Server

Infrastructure as a Service

więcej

Bluer.Backup

Backup as a Service

więcej

Bluer.Monitoring

Software as a Service

więcej

Bluer.Nxnastran

Symulacje NX NASTRAN w chmurze

więcej

Konfigurator

Zamów dokładnie to czego potrzebujesz!
Sprawdź konfigurator BLUER.
 

więcej

Pomoc

Przez cały czas realizacji usługi
oferujemy stałe wsparcie. Dowiedz się
więcej o zakresie naszej pomocy.

więcej
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.