Dlaczego przedsiębiorstwa rezygnują z własnej infrastruktury informatycznej i decydują się na hosting dla firm? Powodów może być wiele...

Dlaczego przedsiębiorstwa rezygnują z własnej infrastruktury informatycznej i decydują się na hosting dla firm? Powodów może być wiele: zespół IT nie jest w stanie realizować strategicznych projektów rozwojowych, ponieważ zbyt dużo czasu traci na administrowanie serwerami; wydatki inwestycyjne związane z zakupem sprzętu negatywnie wpływają na budżet; dynamiczny rozwój organizacji jest hamowany przez trudną do skalowania infrastrukturę.

Dlatego wybór hostingu dla firm to ważna decyzja. Warto się do niej dobrze przygotować. Oczywiście, dla różnych firm, w zależności od ich specyfiki, rynku czy etapu rozwoju, inne parametry hostingu mogą mieć różne znaczenie. Niemniej zawsze warto skoncentrować się w pierwszej kolejności na trzech kluczowych elementach. Dobrym przykładem będzie w tym przypadku oferta BLUER.CLOUD PARTNER.

Optymalne rozwiązanie

Nadrzędnym celem, dla którego firmy decydują się na wybór oferty chmurowej jest zwykle pełna swoboda rozwoju, możliwość szybkiego uruchamiania infrastruktury i rezygnowania z niej w przypadku zmiany na rynku. Dlatego hosting dla firm powinien być przede wszystkim elastyczny i musi zapewniać wysoką skalowalność. Dzisiaj możemy potrzebować tylko jednego serwera, ale za miesiąc czy może pół roku będziemy ich potrzebować już kilkadziesiąt. Chmura BLUER.CLOUD PARTNER zapewnia optymalną wydajność na żądanie – pozwala na dopasowanie nabywanej i używanej mocy obliczeniowej do aktualnych potrzeb oraz gwarantuje płynne dostosowanie się, jeśli wymagania zmienią się na większe lub mniejsze. Dzięki temu biznes może rozwijać się bez ograniczeń. Infrastrukturę można błyskawicznie i bez poważnych inwestycji oraz wieloletnich zobowiązań dopasować do projektu, a nie odwrotnie.

Posiadając własną infrastrukturę informatyczną, firmy dokładają wszelkich starań, żeby unikać awarii i wynikających z nich przestojów - serwery i pamięci masowe muszą działać niezawodnie. Jest to czasochłonne i kosztowne. Co najważniejsze, przerwy w ich funkcjonowaniu, utrata danych, mogą oznaczać straty finansowe lub wizerunkowe. Decydując się na hosting dla firm liczą, że usługa dostępna jest non-stop.

BLUER.CLOUD PARTNER to chmura zbudowana i zarządzana przez doświadczonych specjalistów w oparciu o zaawansowane technologie klasy enterprise. Dzięki temu świadczone usługi charakteryzują się wysoką niezawodnością. To oznacza minimalizację ryzyka i zapewnienie ciągłości wsparcia procesów biznesowych.

Lokalna i bezpieczna

Z niezawodnością wiąże się bezpieczeństwo. Każda firma chroni swoje najcenniejsze zasoby. W cyfrowej gospodarce dane powinny zostać objęte szczególną opieką. Od usługodawcy mamy prawo oczekiwać, że powierzone informacje będą należycie chronione, a w sytuacjach krytycznych będzie możliwe ich błyskawiczne odzyskanie. Dlatego hosting dla firm musi zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dane klientów BLUER.CLOUD PARTNER przechowywane są w bezpiecznym ośrodku przetwarzania danych znajdującym się na terenie Polski. Są one objęte ochroną fizyczną i informatyczną zgodnie z najlepszymi praktykami obowiązującymi na rynku. Użytkownicy mogą liczyć na szybkie odtworzenie i przywrócenie działania usługi.

Nasze usługi

Wybierz usługę i zobacz szczegóły

Bluer.Server

Infrastructure as a Service

więcej

Bluer.Backup

Backup as a Service

więcej

Bluer.Monitoring

Software as a Service

więcej

Bluer.Nxnastran

Symulacje NX NASTRAN w chmurze

więcej

Konfigurator

Zamów dokładnie to czego potrzebujesz!
Sprawdź konfigurator BLUER.
 

więcej

Pomoc

Przez cały czas realizacji usługi
oferujemy stałe wsparcie. Dowiedz się
więcej o zakresie naszej pomocy.

więcej
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.