Nasze usługi

Wybierz usługę i zobacz szczegóły

Bluer.Server

Infrastructure as a Service

więcej

Bluer.Backup

Backup as a Service

więcej

Bluer.Monitoring

Software as a Service

więcej

Bluer.Nxnastran

Symulacje NX NASTRAN w chmurze

więcej

Cloud computing - najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z hostingu serwerów?

Czy można zrezygnować z zakupu drogich, wydajnych komputerów potrzebnych do uruchamiania nowoczesnych aplikacji? Oczywiście! Tak samo jak nie kupujemy agregatu prądotwórczego, jeśli potrzebujemy energii elektrycznej. Najlepszym sposobem na zapewnienie firmie niezbędnej do funkcjonowania i rozwoju infrastruktury informatycznej bez konieczności dokonywania znaczących inwestycji kapitałowych jest hosting serwerów. We współczesnym, coraz bardziej cyfrowym świecie, to fundament sprawności i elastyczności – zarówno technologicznej oraz finansowej, która na hiperkonkurencyjnym rynku warunkuje odniesienie sukcesu.

Na czym dokładnie polega hosting serwerów i jakie korzyści zapewnia użytkownikom? Wyobraźmy sobie przedsiębiorstwo, które zamierza uruchomić nową aplikację. Stanowić ona będzie podstawę dla usługi, która ma umożliwić firmie zbudowanie nowego źródła przychodów. Do niedawna korzystanie z aplikacji wymagało zakupu odpowiednich serwerów oraz dodatkowych sprzętów informatycznych, które byłyby w stanie obsłużyć oprogramowanie. Zwykle trzeba było zapewnić również odpowiednie łącza internetowe. Dzisiaj można skorzystać z hostingu serwerów BLUER.SERVER. To nowoczesna usługa typu Infrastructure as a Service polegająca na korzystaniu z infrastruktury informatycznej na zasadach wynajmu.

To oczywiście tylko jeden z możliwych scenariuszy. Firmy, które posiadają już własne serwery, często dochodzą do wniosku, że ich posiadanie jest zbyt kosztowne. Zapewnienie dla nich bezpiecznej lokalizacji, bieżąca obsługa i utrzymanie wymagają znaczących nakładów. Lwia ich część wiąże się z zatrudnieniem odpowiedzialnych za nie specjalistów. Decydując się na hosting serwerów można ominąć wszystkie te problemy. Dlatego coraz więcej firm rezygnuje z własnych serwerów i ośrodków przetwarzania danych na rzecz usług hostingowych świadczonych przez doświadczonych dostawców.

Co zyskują? Dostęp do infrastruktury zlokalizowanej w centrum danych zarządzanym przez profesjonalną firmę. To realizacja idei wygodnego, bezproblemowego IT. Firma może wreszcie skoncentrować się na rozwoju swojego podstawowego biznesu zamiast tracić czas i energię na zarządzanie infrastrukturą informatyczną.

Usługi oferowane przez zewnętrzną firmę, takie jak BLUER.SERVER, gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności. Nie ma zatem obaw o przestoje czy niedostępność kluczowych dla biznesu aplikacji. Jednocześnie hosting serwerów zapewnia organizacji elastyczność i skalowalność. Usługa może płynnie ewoluować się wraz ze zmianami sytuacji biznesowej - zaspokaja zarówno aktualne, jak również przyszłe potrzeby organizacji.

Chmura internetowa: rewolucja w biznesie?

Choć mówią o niej wszyscy, nie każdy zdaje sobie sprawę z jej znaczenia dla biznesu. W ciągu zaledwie kilku lat chmura internetowa stała się integralnym elementem firmowej informatyki. W zależności od potrzeb, możliwości i regulacji prawnych stanowi podstawę lub przynajmniej istotny element infrastruktury IT wspierającej praktycznie dowolne procesy biznesowe. Dlaczego zdobyła sobie taką popularność? Ponieważ zapewnia przedsiębiorstwom dostęp do potrzebnej infrastruktury informatycznej w wygodny i ekonomiczny sposób a w konsekwencji umożliwia niczym nieograniczony rozwój.

W dzisiejszej gospodarce nie potrzeba już kapitału. Wystarczy dobry pomysł. Mając dostęp do internetu, możemy zrealizować najbardziej śmiałe i nowatorskie idee. Dzięki chmurze internetowej mamy bowiem możliwość korzystania z najbardziej wydajnych, zaawansowanych technologii na świecie. Do niedawna były one zarezerwowane dla największych, najbogatszych firm. Dzisiaj może ich używać i budować na nich swoją przyszłość nawet najmniejsza organizacja. Dokładnie w takim wymiarze, jaki jest jej akurat potrzebny i odpowiedni do aktualnych możliwości finansowych.

Dobrym przykładem zastosowania chmury internetowej i korzyści jakie ze sobą niesie dla biznesu jest usługa BLUER.BACKUP oferowana przez firmę Betacom. Firmowe dane mają kluczowe znaczenie dla każdej organizacji. Przy tym z roku na rok jest ich coraz więcej. Ich ochrona staje się coraz większym wyzwaniem dla przedsiębiorstw. Zbudowanie odpowiedniego systemu wykonywania kopii zapasowych i ich przechowywania na potrzeby odtworzenia w przypadku wystąpienia awarii jest przede wszystkim kosztowne. Jego obsługa wymaga natomiast wiedzy i doświadczenia.

Usługa BLUER.BACKUP pozwala wykonywać kopie zapasowe danych i przechowywać je w bezpieczny sposób w chmurze internetowej. Zapewnia profesjonalny, wysoki poziom ochrony oraz satysfakcjonujący poziom kosztów. Nie ma znaczenia jak szybko będzie rosła ilość danych, które trzeba zabezpieczyć. Chmura internetowa oferuje nieograniczoną pojemność, która rośnie w zrównoważonym tempie wraz z potrzebami organizacji.

BLUER.BACKUP nie wymaga żadnych inwestycji i zapewnia przewidywalne miesięczne koszty na przyszłość. Przy tym oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z wykorzystaniem sprawdzonych technologii HPE i jest obsługiwane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Użytkownik musi tylko określić, które dane chce chronić i w jaki sposób. Resztę zostawia specjalistom. Elastyczna chmura internetowa pozwala płynnie zmniejszać lub zwiększać pojemność oraz parametry działania systemu zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami biznesowymi. Czyż nie jest to prawdziwa rewolucja?
 

Do czego można wykorzystać chmurę obliczeniową?

 

Biznes chętnie korzysta z usług w chmurze obliczeniowej. To wygodne i efektywne ekonomicznie rozwiązanie. Pozwala skoncentrować się na podstawowym biznesie i zapomnieć o rozmaitych problemach związanych z zakupem czy utrzymaniem własnej infrastruktury informatycznej. Przy mniejszych kosztach można osiągnąć więcej i szybciej – w krótszym czasie wprowadzać na rynek nowe produkty czy usługi. Chmura gwarantuje przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.

Przykłady zastosowania modelu cloud computing do wspierania procesów biznesowych można mnożyć w nieskończoność. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Chmura obliczeniowa można być źródłem czystej mocy obliczeniowej. Hosting serwerów pozwala szybko uruchamiać nowe aplikacje albo ‘tylko’ pozbyć się kłopotów wynikających z konieczności administrowania infrastrukturą.

Chmura obliczeniowa może być także źródłem czystej przestrzeni dyskowej albo bardziej zaawansowanych aplikacji, takich jak systemy backupu danych. W chmurze obliczeniowej udostępniane są również mniej lub bardziej zaawansowane aplikacje biznesowe.

Istnieją także bardziej niszowe i zaskakujące rozwiązania. Dobrym przykładem takiego zastosowania chmury obliczeniowej jest oferowana przez Betacom usługa BLUER.NXNASTRAN, która pozwala na znaczne przyspieszenie ewaluowania koncepcji i projektów. Symulacje komputerowe to znaczne oszczędności związane z prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych. Modele komputerowe oraz ich cyfrowa analiza są szybsze, tańsze i bardziej efektywne niż fizyczne prototypowanie i testowanie. Wymagają one jednak poza użyciem specjalistycznego oprogramowania odpowiedniej mocy obliczeniowej, która zapewni efektywne wykonywanie analiz.

Dla zajmujących się tym firm, a tym bardziej działających niezależnie projektantów, najczęściej jest to bariera nie do przekroczenia. Wydatki związane z zakupem wydajnej platformy sprzętowej oraz jej późniejszym utrzymaniem są zbyt wysokie. Chmura obliczeniowa to dla nich idealne rozwiązanie: połączenie maksymalnej wydajności i efektywności ekonomicznej. Szybciej można ocenić większą liczbę projektów a w efekcie w krótszym czasie zapewnić wyższą jakość produktu.

Z punktu widzenia projektantów oprogramowanie NX NASTRAN w chmurze obliczeniowej, to elastycznie skalowalne rozwiązanie, które zapewnia odpowiednią moc w zależności od aktualnych potrzeb. W każdej chwili dysponują oni maksymalną wydajnością a jednocześnie koszty jej pozyskania są w pełni przewidywalne i kontrolowane. Użycie nie wymaga przy tym żadnych inwestycji - usługa dostępna jest na żądanie.

Konfigurator

Zamów dokładnie to czego potrzebujesz!
Sprawdź konfigurator BLUER.
 

więcej

Pomoc

Przez cały czas realizacji usługi
oferujemy stałe wsparcie. Dowiedz się
więcej o zakresie naszej pomocy.

więcej
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.